Yönetim Kurulu Başkanı
Yön. Kur. Bşk. Ahmet KOLAYLI

Ahmet KOLAYLI, 16 Nisan 1960 tarihinde dünyaya gelmiştir. Kendisi Afyonkarahisar doğumlu olup, ilkokulu Afyonkarahisar' da tamamlamıştır. Orta ve Lise öğrenimini ise İzmir Türkay Kolejinde yapmıştır. Ahmet KOLAYLI evli ve 3 çocuk babasıdır.

1980'li yıllarda babasından kalan en önemli mirası olan esnaflıkla yola çıkmıştır. O zamanlar lokum imalat sektöründe KOLAYLI markasını öne çıkarmıştır. Sürekli büyüme ve kendisini iş dünyasında adama düsturu ile İzmir karayolu 4.km. de bulunan Kolaylı Tesislerini hayata geçirmiştir. 

Sürekli yenilikçi anlayışla Kolaylı Group çatısı altında birçok Kolaylı markası ve Franchising markalarını bir araya getirerek tesis imajını group anlayışıyla değiştirmiş olup, Afyonkarahisar'da güçlü bir istihdam sahası yaratmıştır.

Bu uzun süreci kısa zamanda başarmayı şu sözleri ile açıklıyor;

Ben değil biz anlayışı ile...

"İnsanın tek başına dünyanın hakkından gelmesi mümkün değildir, ancak bir vizyonu varsa; bu vizyonu çalıştıkları ile paylaşıyor ve onların yüreklerine inanç, azim ve şevk aşılayabiliyorsa ve en önemlisi aynı hedefi gerçekleştirmeye kendini adamış yetenekli kişilerden oluşan bir takım oluşturabiliyorsa başarıya ulaşmak kolaylaşır.

İş hayatında yükselirken önem verdiğim şeyler, geçmişi unutmamak, alçakgönüllü olmak ve insanlara daha çok önem vermektir.

İyi bir profesyonel yönetim için hesap edilebilirlik, raporlama sistemleri, yönetici alımı, eğitimi, kariyer planlaması gibi bir çok kavramı uygulamanız gereklidir."